Systémem každý s každým se hraje velká část základních skupin, či ligových soutěžích v kolektivních sportech, jako je házená, volejbal, lední hokej a fotbal. Každý tým účastnící se turnaje změří síly se všemi dalšími účastníky turnaje. Jednoduše vyhrává ten, kdo má v součtu nejvyšší počet bodů.
Někdy se tento systém také nazývá tabulka.
V systému každý s každým se nejčastěji setkáme s tabulkou, do které jsou jednotlivé týmy nalosovány. Následně je pak třeba určit pořadí jednotlivých zápasů. K tomu vám pomůžou tzv. Bergerovy tabulky.
V mnoha případech se také na turnajích systémem každý s každým hraje více vzájemných zápasů nejčastěji dva až čtyři. Bývá to zpravidla z důvodu toho, že jeden z týmu má v zápasech výhodu. Například domácího hřiště, lepší strany, bílých figurek v šachu apod.
Výhody systému každý s každým
- Obrovskou výhodou systému každý s každým zejména na dětských turnajích je, že každý tým bude hrát všechny zápasy. Tudíž organizátor může účastníkům deklarovat přesný počet zápasů na svém turnaji.
- Další předností tohoto systému je, že se utkají všichni účastníci navzájem. Nestává se tak, že jedna fatální chyba rozhodne o celém výsledku turnaje.
Nevýhody systému každý s každým
- Při účasti hodně týmů počítejte s velkým počtem vzájemných zápasů. Proto je systém také vhodný například na celoroční ligy například zde na Sportnectu Malá liga.
- Nevýhodou může být fakt, že o vítězi může být rozhodnuto ještě dlouho před koncem turnaje. Také se hraje spousta zápasů mezi týmy, které se výkonnostně nemohou poměřovat a výsledek je v mnoha případech znám již dopředu. Hrají se tak zápasy, které jsou divácky méně atraktivní.
- Nevýhodou systému každý s každým zejména v kontextu prestižních soutěží je, že se hraje množství zápasů mimo domácí hřiště, což může účast v celé lize prodražit kvůli cestovním výdajům. Druhý problém je možnost dohodnutých remíz, kdy soupeřům toto skóre vyhovuje na úkor dalších týmů. Řešení jsou prakticky dvě. Buď znevýhodnit remízy bodově, tzn. vítězství je zvýhodněno například třemi body oproti 2 za výhru, 1 bodem za remízu a 0 bodů za prohru. Nebo možnost remízi vůbec nepřipustit různým nastavováním času, aby se o vítězi skutečně rozhodlo.
Hrajete více kol? Pak pro Vás bude článek o Play off.
Tip na závěr! Jak mít napětí až do konce turnaje:
Nalosujte tabulku tak, aby “papírově” nejlepší hráli až v poslední zápasy. Výrazně to turnaje zatraktivní.
Výsledky online a zdarma můžeš mít i na svém turnaji. Přidej se k nám!

Pro pomoc s tvorbou turnaje a online výsledkového servisu pište na podpora@sportnect.com nebo volejte na +420 601 339 349.
Rádi Vám pomůžeme.