Logo - FK HVĚZDA CHEB z.s.

FK HVĚZDA CHEB z.s.

FK HVĚZDA CHEB z.s.

12  fandí
U Stadionu 1295/1, 350 02 Cheb, Česko
Nadcházející akce
Uplynulé akce

HotNews

  • st, 29. 04. V 20:26  -

    Miroslav Šebesta, trenér FK Hvězda Cheb, se v rozhovoru pro Karlovarský deník 29. dubna rozpovídal o ukončení amatérských soutěží, divizní záchraně, ale také o tom, jak jeho svěřenci zvládají současnou situaci.

    Miroslav Šebesta: "My jsme se chtěli zachránit sportovní cestou. Co se ale stalo, to nikdo neovlivní. Vnímám to tak, že některé věci v životě se ovlivnit prostě nedají. Pro nás to náročné není po sportovní stránce, protože každý má v této době svoje problémy rodinné, pracovní, a to je důležitější. S hráči jsme ve spojení přes skupinu na sociální síti. V týmu panuje dobrá nálada a každý se udržuje individuálně. My nejsme profesionálové. Všichni chodíme do práce, do školy a máme co dělat to všechno skloubit, abychom mohli trénovat normálně. Neumím si tak představit to časově dát a ještě dodržovat rozestupy a podobně. Navíc ze zimní přípravy skočíme rovnou do té letní. Ale to je realita. Teď už nic nedoženeme, takže vše začne od začátku."

Informace

Klub byl založen v roce 1951. Většinu historie patřil pod ministerstvo vnitra. Civilním týmem se stal teprve po pádu komunistického režimu. V sezóně 1979/1980 se podařilo Chebu postoupit do první ligy a začala se tak psát ligová éra chebského fotbalu. Po sametové revoluci se však klub ocitá v těžké finanční situaci, která vyvrcholila konkursem v roce 1996. Důsledkem konkursu byl zánik A-mužstva, s čímž souviselo i neudělení licence potřebné k další účasti v lize. Mládež pak byla převedena pod hlavičku nově založeného klubu SK Cheb.

V roce 2001 můžeme mluvit o znovuzrození klubu, který navazuje na tradici chebského fotbalu a ligovou éru RH Cheb pod názvem FC Union Cheb 2001. ...

Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko potvrdit vyjadřujete souhlas s jejich používáním.Více informací